Domki na Mazurach

 

Polecamy Domki na MazurachRelacja - spotkanie 15.11.2011

We wtorek 15 listopada 2011 r. o godzinie 19:00 w Pubie „Sowa”, znajdującym się przy olsztyńskim Zamku, odbyło sie pierwsze Spotkanie Edukacyjno-Integracyjne Olsztyńskich Turystów „Tramp”. Organizatorami byli: Klub Turystyki Górskiej „Grań” (PTTK), Akademicki Klub Turystyczny i Klub Turystyki Wodnej „Kilwater” (PTTK).

 

Celem spotkań jest integracja różnych środowisk turystycznych Olsztyna, umożliwienie wzajemnego poznania się, a także nawiązanie kontaktów, wymiana doświadczeń i miłe spędzenie czasu w turystycznej atmosferze. Spotkanie prowadził Michał Węgrzycki - prezes Klubu Turystyki Górskiej „Grań”, a zarazem główny organizator. Miłą niespodzianką była frekwencja na spotkaniu. Pub „Sowa” wypełnił się po brzegi. Frekwencję można ocenić na prawie 100 osób. Widać, z jak dużym zainteresowaniem spotkała się ta inicjatywa.

Spotkanie, jak każde, rozpoczęło się od powitania uczestników i przedstawienia celów spotkań i dzisiejszego programu. Na wstępie Cezary Ilczuk ze Sklepu Turystycznego „Olimp” zaprezentował sprzęt turystyczny w postaci śpiworów. Potem przedstawione zostały dwie prelekcje. Pierwszą z nich „Wieś jak malowanie, czyli co kryją w sobie podolsztyńskie wsie” przestawiła Magdalena Malinowska (Koło Przewodników PTTK). Po niej pokaz fotograficzny „Birma” zaprezentował Maciej Mielęcki (Akademicki Klub Turystyczny). Oficjalną część spotkania zakończyło przedstawienie kalendarium imprez turystycznych na najbliższy czas (listopad – grudzień 2011).

Po kilku minutach przerwy, gdy na sali pozostali najwytrwalsi uczestnicy spotkania, rozpoczęła się jego nieoficjalna część, zatytułowana „Integracja, gitara, śpiew". Na sali rozgorzały rozmowy, ale przede wszystkim zakrólowa piosenka turystyczna. Rej wodził gitarzysta z AKT – Jerzy. Wtórował mu chór około 20-30 osób. Była to niewątpliwie najsympatyczniejsza, najbardziej spontaniczna część spotkania. Około 22.30 impreza w sposób naturalny zakończyła się. Nazajutrz czekał normalny dzień pracy.

Niewątpliwie spotkanie było bardzo potrzebne. Organizatorzy zapowiadają dalszą pracę nad jego formułą. Widać było na sali wielką radość jego uczestników z samego już faktu spotkania się. Ta radość była tak duża, że części jego uczestników trudno było powstrzymać się od rozmów, gdy prelegenci rozpoczęli swoje przecież bardzo ciekawe prezentacje. Świadczy to tylko o tym, jak duża jest potrzeba takich spotkań, osobistych kontaktów w luźnej atmosferze, przy szklance piwa czy wina. Prezentacje są ważne, ale są one tylko pretekstem do spotkania się. To poprzez nie i osobistą rozmowę zawiązują się więzi pomiędzy jego uczestnikami. Dokonuje się integracja będąca celem tych spotkań. Prelegentom trzeba podziękować za tę wyrozumiałość, gdyż wydaje się, że jej potrzebę wyraźnie widzieli.

Przed organizatorami praca, przede wszystkim koncepcyjna, jak pogodzić ten entuzjazm spotkań, rozmów, z prezentacjami, wymagającymi dla należytego odbioru odpowiedniego skupienia. Inaczej mówiąc, jak pogodzić funkcję edukacyjną z integracyjną. Organizatorzy zapowiadają już następne spotkanie - we wtorek 13 grudnia o godzinie 19.00, w tym samym miejscu. Wielu uczestników już zadeklarowało w nim swój udział. Formuła spotkań jest dopracowywana. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania wszelkich uwag, za które będą bardzo wdzięczni. Można je wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dodatkowych informacji o „Trampie” można szukać na stronie www.tramp.olsztyn.pl.

 

B.L.

 


 Podziękowania dla sponsorów:

  • Sklep turystyczny Olimp - www.olimpolsztyn.pl
  • Zalesie Mazury Active Spa - www.zalesiemazury.pl
  • Szkoła Nauki Jazdy "Ogryzek" - www.ogryzek.olsztyn.pl
  • Salon Rowerowy Czesław Ciućkowski
  • Biuro Podróży Ole-Ola - www.podrozeoleola.pl
  • Biuro Turystyczne Professjonal Ewa Zielińska
  • Portal Podroznik.tv

 

 

Polecamy gta 5 download- warto zagrać.

 

 

Miejsce spotkań

 

Olsztyn, ul.Zamkowa 2

Organizatorzy

 

Wykonanie strony internetowej Webmaster Olsztyn