Domki na Mazurach

 

Polecamy Domki na MazurachSpotkanie TRAMP - 18.01.2022

Zapraszamy na Spotkanie Turystów TRAMP we wtorek 18 stycznia 2022 r., o godz. 18:30 do Pubu Sowa. Wstęp wolny.

Temat:
"Rowerowa podróż po zamkach Bośni i Hercegowiny" (Pawel Wielgan)


Podczas rowerowej podróży po Bośni i Hercegowinie odwiedzimy średniowieczne zamki i twierdze. Wypijemy turecką kawę w Mostarze, w Sarajewie zobaczymy ostrzelane blokowiska, odnajdziemy miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda z 1914 roku i zwiedzimy muzeum tunelu, którym dostarczano żywność do Sarajewa podczas ostatniej wojny w Jugosławii. Następnie odwiedzimy Centrum pamięci Srebrenica – Potocari, miejsce upamiętniające śmierć ponad 8 tys. Bośniaków. Pojedziemy szlakiem bojowym komendanta Tito na miejsca wielkich bitew drugiej wojny światowej – pod Sutjeską i nad Neretwą oraz zobaczymy muzeum drugiej sesji AVNOJ (Antyfaszystowskiej Rady Wyzwolenia Narodowego Jugosławii) w Jajce. Odwiedzimy klasztor Derwiszów w Blagaju i wejdziemy na Górę Objawień w Medjugorie. Gościnni Serbowie będą nas częstować rakiją i jak zawsze poczujemy niezapomniany bałkański klimat.

 

 

 

UWAGA:

  1. Ze względu na nowe zasady bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia ilość miejsc ograniczona do 40 osób niezaszczepionych + 30 osób zaszczepieni (max 70 osób).
  2. Osoby zaszczepione prosimy o zabranie certyfikatu lub karty szczepień przeciw COVID-19.
  3. O wstępie decyduje kolejność przyjścia.

 

 

Spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19 zależy od nas wszystkich. Prosimy uczestników o zachowanie dystansu i przestrzeganie aktualnych wytycznych w zakresie zdrowia publicznego. Aktualnie każdy ma obowiązek zasłonić usta i nos w przestrzeni zamkniętej. Informacje na https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

 

 

 

Nowe miejsce spotkań - wracamy do Pubu SOWA (ul.Zamkowa 2, obok Zamku).

Współorganizator - Galeria SOWA

 


 

Miejsce spotkań

 

Olsztyn, ul.Zamkowa 2

Organizatorzy

 

Wykonanie strony internetowej Webmaster Olsztyn