Domki na Mazurach

 

Polecamy Domki na MazurachSpotkanie TRAMP - 15.02.2022

Zapraszamy na Spotkanie Turystów TRAMP we wtorek 15 lutego 2022 r., o godzinie 18:30 do Pubu Sowa. Wstęp wolny.

Tematy:

  • "Morawy Południowe na rowerze" - prelegent Andrzej Klonowski
    (Klub Turystyki Rowerowej 4R).
  • "Grossglockner 2021" - prelegent Adam Korpusik, Ewelina i Artur Ciesińscy (Klub Wysokogórski).

 


Morawy Południowe na rowerze

Podczas tego wieczoru przeniesiemy się do Moraw Południowych, malowniczej krainy wina, zamków i pałaców, raju dla rowerzystów i fotografów, do której z Olsztyna można dojechać w pół dnia. Podzielimy się wrażeniami z pięciu wypraw rowerowych do tej krainy, w której na początku lata można zajadać się czereśniami rosnącymi przy drogach, jesienią śliwkami , a zawsze można skosztować win w piwniczkach położonych przy trasach dla cyklistów. Odwiedzimy urocze miasteczka z licznymi muzeami, zamki i pałace z budowlami parkowymi stylizowanymi na rozmaite obiekty z dawnych lat. Zwiedzimy Park Narodowy Dyje i popłyniemy kanałem Baty. Poopalamy się nad jednym z licznych sztucznych jezior, pojedziemy do pobliskich Słowacji i Austrii. Zajrzymy do jaskini Macochy, i popłyniemy łodzią pod ziemią, a wszystkie wieczory spędzimy przy lampce wina. Zapraszamy.

 

 

 

Austria - Grossglockner 2021
Na spotkaniu opowiemy o naszej sierpniowej wyprawie w austriackie góry. Odwiedziliśmy trzy regiony, każdy w innych celach. Podróż rozpoczęliśmy od wspinaczki w Höllentalu, gdzie udało nam się przejść jedną z najbardziej znanych dróg w regionie. Następnie udaliśmy się do malowniczego Dachsteinu słynącego z wielu pięknych via ferrat. Na koniec czekał nas główny cel podróży - grań Studlgrat na Grossglocknerze. Zapraszamy na opowieść o letnim wejściu na najwyższy szczyt Austrii, wspinaczce, via ferratach i strucli w sosie waniliowym.

 

 

 

UWAGA:

  1. Ze względu na nowe zasady bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia ilość miejsc ograniczona do 40 osób niezaszczepionych + 30 osób zaszczepieni (max 70 osób).
  2. Osoby zaszczepione prosimy o zabranie certyfikatu lub karty szczepień przeciw COVID-19.
  3. O wstępie decyduje kolejność przyjścia.

 

 

Spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19 zależy od nas wszystkich. Prosimy uczestników o zachowanie dystansu i przestrzeganie aktualnych wytycznych w zakresie zdrowia publicznego. Aktualnie każdy ma obowiązek zasłonić usta i nos w przestrzeni zamkniętej. Informacje na https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

 

 

 

Miejsce spotkań i współorganizator Galeria SOWA (ul.Zamkowa 2, obok Zamku).

Współorganizator - Galeria SOWA

 


 

Miejsce spotkań

 

Olsztyn, ul.Zamkowa 2

Organizatorzy

 

Wykonanie strony internetowej Webmaster Olsztyn