Domki na Mazurach

 

Polecamy Domki na MazurachSpotkanie TRAMP - wtorek 21.11.2017 w Pijana Czapla

Zapraszamy na kolejne Spotkanie turystów TRAMP we wtorek dnia 21 listopada 2017 o godzinie 18:30. Można przyjść wcześniej (otwarte od godz.18:00). Wstęp wolny.

UWAGA nowe miejsce spotkań - Pub Pijana Czapla - ul. Górna 1 (na starówce obok mostu Jana).

Tematy:

  • "Rowerowa podróż po zamkach i klasztorach Gruzji" - prelegent Paweł Wielgan.
  • "Polskie Andy - pięć lat eksploracji" - prelegent dr Wojciech Lewandowski - znany podróżnik z Warszawy.
  • Około godziny 21:00 - część nieoficjalna: rozmowy w kuluarach, dyskusje...

 

 

Organizatorzy:

 

Partnerzy:

  • Sklep Rowerowy GIANT - Olsztyn - giantolsztyn.pl
  • Salon Rowerowy Czesław Ciućkowski - roweryciuckowski.pl

 

Sponsor - PRUDENTIAL.

 

Zapisz się na newsletter TRAMP - http://goo.gl/forms/865oV8vg4H

 

Wojciech Lewandowski Dr geografii (geoekolog), wykładowca na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W „cywilu” alpinista i podróżnik, uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata. m.in. Spitsbergen, Alpy, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje, Karakorum, Ałtaj, Ural, Atlas, Andy, Kordyliery, Pamir, Góry Alaski i sporą liczbę gór i „pagórów” europejskich.

Wszedł m.in. na 16 sześciotysięczników w Andach, Hindukuszu i Himalajach i siedmiotysięczny Mustagh Ata w Pamirze. Ostatnimi laty najbardziej związany jest z Ameryką Południową, gdzie z własnej i nieprzymuszonej woli przemierzył już wszystkie kraje andyjskie i wiele państw Ameryki Środkowej. Wraca jednak zawsze w ukochane Tatry od których wszystko się zaczęło. Autor i współautor licznych książek naukowych i popularnonaukowych o tematyce geograficznej, alpinistycznej i ekologicznej, autor programów radiowych, telewizyjnych, współpracownik wielu czasopism górskich i geograficznych.

Autor programów szkoleniowych i akcji związanych z popularyzacją gór i ochrony środowiska. Instruktor i autor programów w Fundacji „Człowiek – Ruch – Przyroda”, w Akademickim Klubie Przygody „Terra” .

Pomysłodawca projektu „Wyżej niż kondory 70 lat później …”(który zwyciężył w konkursie Travelery 2006 magazynu National Geographic Polska w kategorii „Bilet na przyszłość”) , „Polskie Andy” www.polskieandy.pl (wyprawa w Andy nominowana w konkursie Travelery NG 2011) w kategorii wyprawa roku), współpomysłodawca akcji „Korona Gór Polski” i pomysłodawca akcji „Łacińska Korona”. Miesiące przygotowań, wędrówki po pustych przestrzeniach Ameryki Południowej i wspinania w Andach, emocji i przeżyć nad i pod chmurami znalazły się w moich książkach „Wyżej niż kondory – 70 lat później” , „Zamknij oczy i pomyśl o Andach” „Przez pustynie na ośnieżone szczyty” i „ Najdziwniejsze góry świata – Puna de Atacama” oraz w filmie pt. „Zamknij oczy i pomyśl o Andach”

http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/wyzej-niz-kondory-andy-wedlug-wojciecha-lewandowskiego

 

Pijana Czapla to pierwszy w Olsztynie taki pub. 20 kranów, a z każdego będzie lać się inne piwo! Każdy miłośnik dobrego piwa znajdzie tu coś dla siebie. To co zapewniamy, to między innymi możliwość spróbowania polskich piw regionalnych i rzemieślniczych. Całość w wyjątkowej scenerii - tuż przy moście Jana, nad samą Łyną, ale też zdala od zgiełku ulicy. Przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym możecie spędzić fajny czas ze znajomymi i nieznajomymi też!

 

Miejsce spotkań

 

Olsztyn, ul.Zamkowa 2

Organizatorzy

 

Wykonanie strony internetowej Webmaster Olsztyn