Domki na Mazurach

 

Polecamy Domki na MazurachSpotkanie TRAMP - wtorek 12.12.2017 w Pijana Czapla

Zapraszamy na kolejne Spotkanie turystów TRAMP we wtorek dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 18:30. Można przyjść wcześniej (otwarte od godz.18:00). Wstęp wolny.

UWAGA nowe miejsce spotkań - Pub Pijana Czapla - ul. Górna 1 (na starówce obok mostu Jana).

Tematy:

  • "Na tropach Skanderberga, czyli rowerowa podróż po zamkach Albanii"- prelegent Paweł Wielgan.
  • "Rodzinna Podróż Afrykańska - czyli, trzy kobiety przemierzające samochodem RPA" - prelegent Jolanta Lubowiecka.
  • Około godziny 21:00 - część nieoficjalna: rozmowy w kuluarach, dyskusje...

 

 

Organizatorzy:

 

Zapisz się na newsletter TRAMP - http://goo.gl/forms/865oV8vg4H

 

Rowerowa podróż po zamkach Albanii

Podczas pokazu zdjęć przeniesiemy się do Albanii, gdzie podróżować będziemy szlakiem Jerzego Kastrioty Skanderbega – albańskiego narodowego bohatera, który w XV wieku walczył z Turkami. Każdego dnia będziemy mijać porozrzucane po kraju opuszczone bunkry które posępnie czuwają w pobliżu dróg, wśród pól i na zboczach wzgórz, przypominając czasy komunistycznego reżimu Envera Hodży. Po albańskich drogach przejedziemy tysiąc kilometrów - zobaczymy liczne mercedesy, będące wyznacznikiem pozycji społecznej Albańczyków, ale równie często na drogach napotkamy osiołki. Odwiedzimy liczne zamki i twierdze wielokrotnie oblegane przez wojska tureckie w XV wieku. Zobaczymy mauzoleum Skanderbega, a w murach jego głównej twierdzy rozbijemy namioty na nocleg. Wykąpiemy się w Adriatyku, Morzu Jońskim i Jeziorze Ochrydzkim. Najpiękniejsze widoki zobaczymy w górach Albanii, gdzie ostrzelane znaki drogowe i pomniki to normalny widok - wszakże gościnni Albańczycy maja zamiłowanie do broni.

 

 

 

Pijana Czapla to pierwszy w Olsztynie taki pub. 20 kranów, a z każdego będzie lać się inne piwo! Każdy miłośnik dobrego piwa znajdzie tu coś dla siebie. To co zapewniamy, to między innymi możliwość spróbowania polskich piw regionalnych i rzemieślniczych. Całość w wyjątkowej scenerii - tuż przy moście Jana, nad samą Łyną, ale też zdala od zgiełku ulicy. Przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym możecie spędzić fajny czas ze znajomymi i nieznajomymi też!

 

Miejsce spotkań

 

Olsztyn, ul.Zamkowa 2

Organizatorzy

 

Wykonanie strony internetowej Webmaster Olsztyn