Domki na Mazurach

 

Polecamy Domki na MazurachSpotkanie TRAMP - 15.03.2022

Zapraszamy na Spotkanie Turystów TRAMP we wtorek 15 marca 2022 r., o godzinie 18:30 do Pubu Sowa. Wstęp wolny.

Tematy:

  • "Etiopia - Afryka kipiąca życiem" - Maciej Mielęcki.
  • "Rowerowa podróż po zamkach Słowenii" - Paweł Wielgan, Andrzej Dzich, Maciej Łobocki.

 

Etiopia - Afryka kipiąca życiem
Będzie  głównie o pięknej przyrodzie , ale także o ludziach i zabytkach środkowej Etiopii. Góry Siemen, Jezioro Tana, Gondar, Lalibela, Jezioro Hajk, Nil Błękitny, itd. Prelegent:  Maciej Mielęcki.

 

 

Rowerowa podróż po zamkach Słowenii
Podczas rowerowej podróży po Słowenii zobaczymy piękne zamki, odwiedzimy słynną Jaskinię Postojną i przejdziemy przez wąwóz Vintgar. Wykąpiemy się w malowniczym jeziorze Bled, nad którym wznosi się na skale zamek biskupów, a dookoła górują alpejskie szczyty. Odwiedzimy urokliwe nadmorskie miejscowości – Izolę, Piran i Koper, gdzie podziwiać będziemy wenecka architekturę. Zajedziemy do Włoch, aby skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, a przejeżdżając przełęcze na północy kraju zajedziemy też do Austrii. Odwiedzimy Lublanę i górującą nad miastem twierdzę, zwiedzimy zabytkowe miasta – Maribor i Ptuj, zobaczymy w sumie ponad dwadzieścia zamków i rezydencji, między innymi zbudowany w skale zamek Predjama (Predjamski Grad). Zwiedzimy miasto  Celje, nad którym góruje majestatyczny zamek – siedziba hrabiów celejskich, z których wywodziła się druga żona Władysława Jagiełły - Anna Cylejska. Odwiedzimy miejscowość Kobarid (bitwa pod Caporetto) i przejedziemy szlakiem walk z czasów I wojny światowej między wojskami włoskimi i austro – węgierskimi. Oprócz pamiątek z czasów I wojny, jak zawsze na terenach byłej  Jugosławii będziemy napotykać liczne pomniki i tablice upamiętniające walki partyzantów Josipa Broza Tity. Prelegenci: Paweł Wielgan, Andrzej Dzich, Maciej Łobocki.

 

 

 

UWAGA:

  1. Ze względu na nowe zasady bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia ilość miejsc ograniczona do 40 osób niezaszczepionych + 30 osób zaszczepieni (max 70 osób).
  2. Osoby zaszczepione prosimy o zabranie certyfikatu lub karty szczepień przeciw COVID-19.
  3. O wstępie decyduje kolejność przyjścia.

 

 

Spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19 zależy od nas wszystkich. Prosimy uczestników o zachowanie dystansu i przestrzeganie aktualnych wytycznych w zakresie zdrowia publicznego. Aktualnie każdy ma obowiązek zasłonić usta i nos w przestrzeni zamkniętej. Informacje na https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

 

 

 

Miejsce spotkań i współorganizator Galeria SOWA (ul.Zamkowa 2, obok Zamku).

Współorganizator - Galeria SOWA

 


 

Miejsce spotkań

 

Olsztyn, ul.Zamkowa 2

Organizatorzy

 

Wykonanie strony internetowej Webmaster Olsztyn